Як вибрати холодильник – поради спеціалістів

Холодильник робить життя людини відчутно кращим. Та й взагалі важко уявити комфортне існування без цієї техніки.

У вас переїзд або невеликий ремонт – неважливо чому, але вам потрібен новий холодильник і не має бажання довго шукати інформацію в інтернеті. Ця стаття допоможе зрозуміти, як правильно вибрати хороший холодильник для дому.

За традицією, кілька цінних порад про те, як вибрати холодильник для дому, ви знайдете у відео, підготовленому командою UPVOTE.

Види холодильників

На ринку представлений величезний вибір побутової холодильної техніки — навіть досвідченому покупцеві легко розгубитися. Який холодильник краще вибрати, на що звертати увагу при покупці? Класифікують моделі за різними критеріями.

За кількістю камер (відділень/відсіків) техніка буває:

  • Однокамерною  — із спільними дверима на холодильний та морозильний відсіки;
  • Двокамерної  – для основної та морозильної камери власні двері;
  • Багатокамерною  – у всіх відділень власні двері.

У дво- і багатокамерних моделях при відкритті однієї дверцят не відбувається порушення атмосфери у всіх інших відсіках, що робить техніку економічнішою.

Розміри дводверних (а також 3-х, 4-х-дверних і т.д.) моделей часто більші, техніка коштує дорожче, не потребує частого розморожування. Однодверні, навпаки, вимагають регулярності у її проведенні, відрізняються меншою вартістю та габаритами.

Популярна модель дводверних агрегатів у середньому ціновому сегменті – BOSCH KGN39VI306, відзначений максимальною оцінкою користувачів.

А однодверний VESTFROST R 375 EX подобається покупцям не лише гарною продуктивністю, а й дизайном.

Познайомимося з іншими видами холодильних агрегатів та їх призначенням:

Холодильники Side-by-Side

Особливість цих моделей – в розташуванні морозильного та холодильного відсіків не один над одним, а пліч-о-пліч. У такому випадку у розпорядженні користувача 2 камери великої місткості. Така техніка коштує дорожче за класичні аналоги. Розміри холодильника Side-by-Side значно більші за стандартні.

Холодильники French door

Тут морозильний відсік розташований під холодильним. Доступ до холодильної камери забезпечує двостулкові двері. Зазвичай в нижній частині розташовуються висувні шафки або прості дверцята в морозилку. Розміри холодильника з подвійними дверцятами по ширині також часто більші за стандартні 60 см.

Холодильники без морозильної камери

Хороший вибір для бажаючих встановити холодильник в офісній будівлі, автобудинку чи котеджі. Модель чудово підійде для того, щоб охолодити напої та продукти. На холодильному устаткуванні без морозильної камери зупиняють свій вибір ті, хто знає, що купуватиме морозилку окремо.

Морозильники

Мають високу потужність заморожування. Використовуються для заморожування та зберігання великої кількості різних припасів – м’яса, риби, ягід, грибів, напівфабрикатів тощо.

Винні шафи

Вина потребують особливих температурних умов, і далеко не всі моделі звичайних холодильників можуть забезпечити їх. Але із завданням легко впораються винні шафи, які можна обладнати вдома або у робочому кабінеті.

Розміри холодильників

Враховуйте розмір холодильника при покупці. З одного боку, високий красень стане окрасою для кухні, а з іншого, може створити багато проблем для людей із невеликим зростом. Доведеться або зовсім не використовувати верхні полиці, або щось терміново вигадувати. Логічне запитання: які бувають розміри холодильників?

  • Висота. Стандартна висота — від 150 до 200 см. У продажу зустрічається техніка заввишки 206–210 см, вбудовані моделі заввишки 215 см. Виробники випускають міні-холодильники заввишки 50–100 см. Такі можна побачити в номерах готелів, санаторіях, робочих кабінетах. Розміри однокамерного холодильника такі ж, як у двокамерного, менше тільки його висота (і тому об`єм).
  • Глибина та ширина. Параметри приблизно однакові. Майже завжди близько 60 см, плюс-мінус. Але у моделей Side-by-Side та French door ширина може досягати 120 см, глибина – 70 см.

При виборі техніки обов’язково враховуйте ширину дверного отвору. Середній показник – 70 см. Техніку не вдасться розібрати на дрібні частини, якщо раптом габарити холодильника по ширині виявляться більшими.

Врахуйте корисний об’єм камер, щоб холодильник у вас не був переповненим або напівпорожнім. Зазвичай розраховують за формулою «120 (л) = 1 (людина)» і додають по 60 л кожного наступного члена сім’ї. Для умовної сім’ї з мами, тата та сина потрібен об’єм (120+60×2) 240 л.

Системи розморожування

Як вибрати якысний холодильник для максимально комфортного, зручного користування? Застарілі моделі холодильників відомі проблемами із розморожуванням. Сучасні моделі відрізняються наявністю технологій, які спростили цей процес. Розморожування у нових моделях здійснюється декількома способами. Розглянемо, як правильно вибрати холодильник, якій системі віддати перевагу.

Крапельна система розморожування

Техніка з такою технологією розморожування має охолоджувальний елемент за задньою стінкою. Різниця температур під час функціонування компресора на стінці є причиною появи крапель рідини, що згодом перетворюються на іній, оскільки двигун не завжди функціонує на всю потужність. У моменти припинення діяльності компресора іній тане і вода стікає по спеціально передбаченому каналу в піддон, розташований в нижній частині, де потім випаровується. Розглянемо ключові переваги та недоліки агрегатів із крапельною системою розморожування.

ПеревагиНедоліки
Не потребують ретельного доглядуПотреба стежити за станом зливного отвору
Розморожування не супроводжується шумомНеобхідність раз у півроку здійснювати повне розморожування камери
Простий ремонтРозморожування триває довше, ніж в схемах іншихпристроїв

Система No Frost

Застосовується у більш сучасних пристроях. При цьому ціна техніки майже така сама, як і в апаратів із простою системою розморожування. Холодильний елемент у цьому випадку має інше розташування. За допомогою кулерів забезпечується рух холодного повітря морозильником. Техніку з цим типом охолодження слід вибирати, якщо хочеться менше возитися з розморожуванням.

ПеревагиНедоліки
На стінках не утворюється кригаКонструкція циркуляції трохи зменшує ефективний простір
Розморожування проводиться автоматично, не вимагає уваги з боку користувачаРобота механізму обороту повітря створює негучний шум під час роботи
Істотно полегшено догляд за холодильникомПродукти в холодильнику трохи швидше обвітрюються

Різновид системи – Full No Frost. При експлуатації льоду не накопичується. Вентилятори розташовані у двох камерах, тому стінки агрегату залишаються сухими та чистими.

Компресори у холодильнику

Компресор – ключова деталь будь-якого холодильника. При виборі техніки покупець стикається з питанням, який компресор вибрати для холодильника. Для того щоб визначитися, варто розібратися в роботі пристрою та його ролі у системі охолодження.

По суті холодильник охолоджується за рахунок передачі тепла з внутрішнього простору відсіків назовні. Здійснюється ця передача за рахунок збільшення та зменшення тиску газу в замкненій мережі труб. А приводить газ у рух саме компресор – ось чому він вважається найважливішим пристроєм у роботі холодильника.

Вид

У холодильних установках використовуються два види компресорів. Щоб визначитися, який компресор для холодильника краще — інверторний або стандартний (лінійний), варто розібратися в деталях їх роботи.

  • Лінійні – передбачають цикл включення компресора, охолодження до необхідної температури, вимикання компресора, очікування підвищення температури вище за передбачений рівень. Такі компресори шумні, неекономічні та менш стійкі до зносу. У більшості холодильних пристроїв старого типу встановлені лінійні компресори.
  • Інверторні  – працюють весь час, підвищуючи потужність при підвищенні температури всередині камер, і навпаки – знижуючи потужність у разі надто низької температури. Такі компресори служать довше, витрачають менше енергії, а також працюють тихіше. Єдиним відносним недоліком таких пристроїв є вища ціна.

Таким чином стає очевидним, який тип компресора в холодильнику кращий: інверторний агрегат забезпечить більш тривалий термін служби техніки, економію та безшумність роботи, проте за це задоволення доведеться заплатити трохи дорожче.

Кількість

За кількістю компресорів холодильники бувають:

  • однокомпресорні  – не передбачають автономної роботи для однієї з камер;
  • двокомпресорні  – температура в кожній камері підтримується автономно: можна ввімкнути заморожування в морозильній камері, тоді як холодильна камера не працюватиме.

У більшості випадків використовуються обидві камери холодильника одночасно, проте бувають винятки, і тоді зручніше пристрій з декількома компресорами.

Кліматичний клас холодильника

Про те, як потрібно вибирати холодильник, перед покупкою замислюються усі. Один із обов’язкових критеріїв — кліматичний клас. Часто заводи-виробники відмовляють у ремонті через те, що обладнання використовувалося в невідповідних умовах.

КласДопустима температура експлуатації, ℃Поради
N16–32Ідеальний для квартири та будинку
SN10–32Підійде для неопалюваного приміщення
ST18–38Розроблено для південних регіонів
T18–43Призначений для використання при вкрай спекотній погоді та на відкритому сонці
Таблиця кліматичних класів холодильників

У продажу зустрічаються моделі зі суміжними кліматичними класами, тобто здатні працювати в різних умовах.

Клас енергоефективності холодильника

Холодильник – один із побутових приладів, які працюють цілодобово. Для багатьох покупців у центрі уваги при виборі моделей є клас енергоефективності холодильника. У холодильної техніки він позначається латинськими літерами A, B, C, D, E, F, G, залежно від енергоспоживання.

Пристрої класу А найекономічніші. А клас G побутової техніки — це, як правило, найзлісніші споживачі електроенергії. На щастя, таких сьогодні практично не знайти: у фокусі виробників — прагнення максимальної економічності техніки, що випускається, без шкоди функціональності та продуктивності.

Останні випущені моделі маркуються підкласами А+, А++, А+++. Їхня вартість набагато вища, зате енергоефективність цих холодильників у більшості випадків повністю виправдовує таку ціну.

Щоб було легше вибрати модель виходячи з класу енергоспоживання холодильника, яка краще вам підходить, спробуйте самостійно розрахувати, скільки енергії споживають варіанти, що вас цікавлять. Достатньо знати собівартість 1 кВт у вашому регіоні – і знайти найекономнішого помічника буде нескладно.

Додаткові функції сучасних холодильників

Зберігання продуктів потребує відповідального ставлення. При неправильному заморожуванні чи охолодженні їжа та напої можуть не тільки втратити смакові якості, але й стати небезпечними для здоров’я. Який холодильник вибрати, щоб потім не переживати про збереження продуктів?

У таблиці наведені найзатребуваніші функції, що допомагають оптимізувати процес зберігання продуктів, а також інші корисні можливості для особливих випадків і потреб користувача.

Зона свіжостіВідокремлений відсік у холодильнику між холодильним та морозильним відділеннями, де температура тримається в районі 0 °С. Деякі бренди пропонують по дві такі зони: для овочів та фруктів – відсік з вологістю близько 90% та для розморожених м’ясних та рибних продуктів – з вологістю близько 50%.
Вбудований льодогенераторВідповідає за виробництво кубиків льоду. Функція знадобиться любителям вечірок, освіжаючих напоїв або масок для обличчя.
Активний кисень та антибактеріальне покриттяАктивний кисень перешкоджає поширенню бактерій, а спеціальне покриття з іонами срібла вбиває їх. Але якщо ретельно стежити за чистотою камер, ця функція не знадобиться.
СуперзаморозкаЦей режим потрібний для термінової заморозки великої кількості продуктів. При використанні режиму можна не боятися утворення льоду на стінках камери та на самих продуктах.
Захист від дітейФункція Child Lock блокує всі кнопки, завдяки чому можна не турбуватися про те, що дитина активує або дезактивує режими на власний розсуд. Важливий момент: блокуються лише кнопки керування, а двері холодильника можна відчинити.

Як вибрати хороший двокамерний холодильник для дому, на що ще звернути увагу?

Серед інших корисних особливостей цієї категорії побутової техніки можна відзначити:

  • Двері, що перенавішуються. Існують холодильники, у яких можна переставити двері з відкриванням у ліву чи праву сторону, підлаштувавши їх під будь-яке інтер’єрне рішення та забезпечити собі максимальний комфорт при користуванні технікою.
  • Електронне та  електромеханічне керування функціями холодильника. Який холодильник вибрати для дому за цим критерієм? Електронне керування холодильником точніше. Можна окремо налаштувати температуру в холодильнику та морозилці, точні дані висвічуються на дисплеї. При електромеханічному керуванні поворотним перемикачем можна задавати лише приблизний режим для холодильника.

За відсутності специфічних потреб щодо налаштування температури можна зупинити вибір на електромеханічному варіанті. Механізм надійний та стійкий до збоїв електрики. Коштують такі моделі дешевше. Але моделей з електронним управлінням на ринку стає все більше – такий спосіб звичніший і зручніший для сучасного користувача.

Формула ідеального холодильника

Резюмуємо всі найважливіші моменти, які необхідно врахувати перед тим, як вибрати двокамерний холодильник для дому:

  • Для маленької сім’ї підійде модель з мінімальним об’ємом 240 л і з висотою від 160 до 200 см. Буде корисною наявність високих полиць для зберігання великих предметів (кавун, каструля супу, торт тощо).
  • Якщо техніка підбирається з урахуванням стилістики інтер’єру, то найбільш оригінальним дизайном відрізняються моделі Side-by-side та French door. Потрібно лише попередньо переконатися, що техніка нестандартних розмірів добре стане на відведене їй місце, увійде в отвір і ліфт при транспортуванні.
  • Моделі з технологією No Frost підійдуть для тих, хто не хоче морочитися з розморожуванням, тобто всім. Опція дуже корисна та зручна для користувача.
  • Однокамерний холодильник без морозилки – варіант для офісів та дач. Вміщує багато продуктів, орієнтований на їхню швидку витрату, а не тривале зберігання в замороженому вигляді. Для них досить простої крапельної системи. І на покупці вдасться заощадити, адже обійдеться така модель значно дешевше.
  • Велику роль роботі техніки грає компресор. Згадайте, який компресор краще вибрати – інверторний чи стандартний? Агрегат з інверторним компресором довговічніший і надійніший, він не турбуватиме вас шумом і великими витратами на електроенергію, незважаючи на безперервну роботу.
  • Вибираючи холодильники, краще віддати перевагу моделям з розширеним діапазоном кліматичного класу, особливо якщо техніка купується для установки в гаражі, на терасі, неопалюваної лоджії або літній кухні, де температури вдень і вночі, а також у різну пору року сильно варіюються.
  • Не можна обминати стороною і такий параметр, як клас споживання електроенергії холодильників. Від цього залежать цифри у рахунках за електрику. Найкраще вибрати моделі класу А, і ще краще – зі знаками “+”, “++”, “+++”.
  • Подумайте, чи потрібна вам модель з дверима, електронним управлінням і зоною свіжості.

Всі інші можливості вважаються додатковими – так би мовити, приємними бонусами. Наявність таких опцій додає вартості техніки, але істотного комфорту в користуванні не додає. Охочим заощадити сміливо можна не звертати на них уваги.

Як оцінете статтю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *