Як правильно вибрати пральну машину – 16 рекомендацій

Пральна машина-автомат сьогодні вже не диво, а невід’ємна частина інтер’єру багатьох квартир. Майже кожен стикався із проблемою вибору. Для тих, хто тільки вирішив придбати пральну машину, пропонуємо кілька порад.

1. Місце розташування

Перше, із чим варто визначитися, де поставити пральну машину. Від цього безпосередньо залежать розміри машини.

2. Тип завантаження

Безпосередньо з вибором місця розташування пов’язане і друге питання – тип завантаження: він може бути вертикальним або фронтальним.

У машин із фронтальним завантаженням люк розташований на передній панелі. Таким чином, поверхню машини можна використовувати як підставку – наприклад, для корзини для білизни або банного приладдя (якщо воно встановлене у ванній). Також таку машину можна поставити «впритул» під полицю або навіть раковину (існують і такі моделі). Однак для відкриття люка необхідне відповідне вільне місце перед машиною.

При вертикальному завантаженні білизна завантажується у машину зверху. Такі моделі вимагають менше площі за рахунок того, що для відкриття люка потрібен вільний простір над машиною, а не перед нею і добре підходять для обмежених житлових умов. Однак при рівній вартості у них, як правило, менше функцій, ніж у фронтальних, менше обсяг барабана, крім того, зі зрозумілих причин їх не можна використовувати як підставку.

3. Вартість

Третє питання – ціна, за яку ви хочете придбати пральну машину. Якщо ви обмежені в засобах, то не варто гнатися за пральною машиною з гучними іменами. Як правило, вони коштують дорожче. До того ж дорожчі моделі і в ремонті виявляться дорожчими.

4. Максимальне завантаження

Максимальна кількість сухої білизни, при якій пральна машина забезпечує нормальну якість прання та не зазнає перевантажень. Для двох-трьох людей достатньо машини із завантаженням 3-5 кг, для більшої кількості – 5-6 кг. Якщо машина має функцію сушіння білизни, варто звертати увагу на те, що максимальне завантаження для режиму сушіння, як правило, менше максимального завантаження для прання приблизно вдвічі.

5. Наявність або відсутність сушки

Наступний етап – визначення необхідності наявності сушіння. Машини із функцією сушки коштують дорожче. Тому, якщо ви не відчуваєте обмежень у засобах, то можна придбати машину з сушінням. Звичайно, можна придбати пральну машину з сушінням приблизно за 311 доларів (ArdoWD800), але при цьому ви отримаєте не найвищу якість як прання, так і сушіння.

6. Клас віджиму, прання та енергоспоживання

Якщо для Вас важлива якість прання, віджимання та сушіння, слід звернути увагу на клас якості виконання кожної з цих процедур. В описі багатьох моделей вказуються класи прання, віджиму, сушіння та енергоспоживання. 

Розглянемо кожен із пунктів:

  • Клас прання. Клас прання визначає його якість, тобто ступінь видалення забруднень із тканини після стандартного прання. Такі класи позначаються латинськими літерами від A до G, де A – найкраща якість, G – найгірша. Клас прання є одним з основних параметрів пральної машини та безпосередньо впливає на її вартість.
  • Клас віджимання. Якість роботи машинки в режимі віджиму. Клас віджиму залежить від залишкової вологості білизни після закінчення програми прання та позначається латинською літерою від A до G, де A – найкраща ефективність, B та C – хороша, D, E – середня, F, G – дуже слабка. Якість віджиму тісно пов’язана з максимальною кількістю обертів барабана у цьому режимі. Звичайно, машини з кращою якістю віджиму коштують дорожче за інших рівних умов.
  • Клас енергоспоживання. Цей параметр характеризує економічність споживання електроенергії пральною машинкою. Класи позначаються латинськими літерами від A до G, за зростанням енергоспоживання. При цьому в класі А існують підкласи «A+» та «A++»; останній є найекономічнішим, витрата енергії таких машин – менше 0.15 кВт * год на кілограм білизни. Машини класів А++ А+, А і В вважаються досить економічними, C і D відносяться до середнього рівня, класи E, F і G говорять про високу витрату електроенергії. При цьому варто враховувати, що машинки із сушаркою для білизни споживають при сушінні значну кількість електрики незалежно від зазначеного класу. Клас енергоспоживання відповідним чином впливає на ціну машини.

7. ПРОГРАМИ

Кожна пральна машина має 3-4 основні групи програм. Вони, як правило, відповідають основним видам тканин (бавовна та льон; синтетичні тканини; тонкі тканини з бавовни, шовку, синтетики; шерсть). Крім цього, у пральній машині можуть бути передбачені додаткові програми та функції. Звичайно, їх кількість у різних моделях неоднакова. Необхідність тих чи інших функцій визначається вже особистими уподобаннями.

Розглянемо кілька із найпоширеніших програм:

  • Кількість програм прання. Загальна кількість спеціалізованих програм прання. У програмах, як правило, спочатку виставлені оптимальні для різних типів тканини параметри (температура води, час та інтенсивність прання та полоскання, швидкість віджиму), що позбавляє користувача необхідності налаштовувати їх вручну. Чим більше програм прання – тим більш універсальна пральна машина і тим більше різних матеріалів можна в ній прати за оптимальних умов.
  • Таймер відстрочки старту. Таймер відстрочення старту дозволяє на кілька годин (до 24) затримати початок прання. Таким чином, можна запрограмувати закінчення прання на зручний момент – наприклад, з ранку завантажити машинку, і дістати свіжу білизну, повернувшись з роботи. Також ця функція буде корисною для тих користувачів, у яких тариф за електроенергію залежить від часу доби – можна включати машинку на ніч, коли тарифи нижчі, а білизну діставати зранку.
  • Швидке прання. Програма прискореного прання застосовується для слабко забруднених речей, коли не потрібне інтенсивне відпрання – наприклад, для повсякденного одягу після спекотного дня, або для спортивного костюма після тренування. Цей режим забирає менше часу, крім того, дозволяє заощаджувати воду та електроенергію.

8. ХАРАКТЕРИСТИКА БАРАБАНУ

Зазвичай, різні моделі відрізняються обсягом барабана, матеріалом виготовлення бака.

Барабан пральної машини під час прання обертається усередині бака для води. Від матеріалу, з якого виготовлений бак, залежать деякі характеристики машини. Розглянемо матеріали, у тому числі ті з яких роблять баки:

  1. Одним із найпоширеніших варіантів, незалежно від вартості машини, є баки з нержавіючої сталі. Цей матеріал міцний, довговічний та стійкий до впливу хімічних речовин. Основним недоліком сталевих баків є шумність під час роботи машини.
  2. Пластикові баки також широко застосовуються в сучасних пральних машинах. Вони меньше важать, також досить стійкі до хімічних впливів і, на відміну від сталевих, не створюють значного шуму під час роботи машини. Однак такі баки менш міцні та вимагають обережності при транспортуванні.
  3. У т.зв. металопластикових баках більша частина баку виготовляється з пластику, а задня стіна – з металу. Такі баки поєднують переваги обох видів матеріалів: вони міцні, довговічні, відносно легкі та малошумні.

Об’єм води, що вибирається пральною машиною за стандартний цикл прання. Стандартним у даному випадку вважається прання максимальної для даної моделі кількості бавовняної білизни за звичайної програми та температури 60 градусів. Якщо у Вас встановлені лічильники води, то при виборі машини варто звернути особливу увагу на цей параметр.

9. Віджим

Одним із показників, на який часто звертають увагу, є кількість обертів при віджимі.

Максимальна швидкість обертання барабана у режимі віджиму. Чим вона вища, тим інтенсивніше відбувається віджимання. Однак варто враховувати, що далеко не всі види тканини нормально переносять високі обороти – швидкість 1000 і більше варто застосовувати тільки для особливо міцних тканин, а делікатні потрібно віджимати на невеликих швидкостях, тому оптимальним вибором є машинка, яка дозволяє вибирати швидкість віджимання.

Від максимальної швидкості віджиму, зокрема, залежить його ефективність (див. Клас віджиму), проте цей параметр не є визначальним – велику роль також відіграють тривалість віджиму і діаметр барабана. Тому у машин з однаковою швидкістю віджиму клас його ефективності може відрізнятись.

10. Панель управління

Спілкування з пральною машиною відбувається за допомогою панелі керування, тому від того, наскільки вона зручна та доступна, залежить простота експлуатації пральної машини.

Дисплей

Наявність на пральній машині дисплея збільшує інформативність керування нею. На дисплеї може відображатися час, що залишився до закінчення програми, інформацію про обрану програму, про поточний режим роботи тощо.

11. Шум

Один з факторів, який створює незручності при роботі пральної машини – шум, що видається підчас роботи. Як правило, дорожчі пральні машини мають нижчий рівень шуму. Але не завжди є сенс за це переплачувати. Якщо ви встановлюєте пральну машину у ванній кімнаті, то при зачинених дверях швидше за все Вам не заважатиме практично будь-яка модель. Інша справа — встановлення машини у передпокої чи кухні. Модні зараз арки припускають відсутність дверей. У цьому випадку рівень шуму більше 70 дБ. ви досить добре почуєте навіть у дальній кімнаті.

Рівень шуму

Рівень шуму, створюваний машиною під час роботи. Шум у 40 децибелів відповідає середній гучності людської мови, 50 децибелів — звуковому фону в офісному приміщенні, 80 децибелів — шуму вуличного руху. Чим нижчий рівень шуму – тим зручніше використання машини.

Прямий привід двигуна

У машинах з прямим приводом обертання двигуна передається не через ременну передачу, а безпосередньо, тобто, барабан знаходиться безпосередньо на валу двигуна. Така схема робить менше шуму та вібрації, крім того, вважається надійнішою – на барабан і двигун таких машин виробники дають гарантію до 10 років.

12. Підключення

Деякі моделі пральних машин підключаються до гарячої води. При цьому не витрачається електроенергія на нагрів води. Але є одна велика незручність у порівнянні з підключенням до холодної води. У наших будинках, особливо часто це трапляється влітку, коли надовго відключають гарячу воду. Інший момент – якість гарячої води залишає бажати кращого. Тому, швидше за все, на цьому економити не варто.

13. Відкривання дверцят

У деяких моделях дверцята люка відкриваються ручкою, розташованою безпосередньо на ньому. В інших – кнопкою на панелі керування. Пральні машини, що відкриваються натисканням кнопки, безпечніші для дітей. Кнопку важче натиснути, та ще й вона вище. Крім того, варто відзначити, що дверцята у різних моделей відкриваються під різним кутом. Більш зручно закладати та виймати білизну, якщо можна відчинити дверцята люка на 180 градусів.

Діаметр завантажувального люка

Діаметр люка пральної машини з фронтальним завантаженням. З одного боку, чим більше люк – тим зручніше завантажувати в машину білизну, особливо великі речі на кшталт постільних речей. З іншого боку, великий люк потребує відповідного простору перед машинкою.

14. Контролюючі пристрої

Сучасні пральні машини оснащені різноманітними пристроями, що контролюють її роботу.

Контроль піноутворення

При застосуванні невідповідних порошків (наприклад, для ручного прання), а також при “передозуванні” миючого засобу в барабані пральної машини може утворюватися підвищена кількість піни. Це негативно позначається як якості прання, і стані самої машини. Щоб уникнути цього, застосовується контроль піноутворення: спеціальний датчик контролює рівень піни в баку, і при необхідності зайва піна відкачується спеціальним насосом.

Контроль дисбалансу

Опція автоматичного балансування барабана під час віджиму. Якщо в процесі прання білизна в барабані розподіляється нерівномірно, виникає дисбаланс, який при віджимі на високих швидкостях посилює вібрації, збільшує знос машини і може призвести до її поломки. Щоб уникнути цього, існують машини з контролем дисбалансу, що автоматично визначають нерівномірність розподілу білизни і при необхідності намагаються розподілити його рівномірно, обертаючи барабан у зворотному напрямку. Якщо після кількох спроб дисбаланс не усунуто, подальший віджим буде проводитися на знижених оборотах або зовсім не проводитись.

15. Захист

Автоматичний захист, що контролює цілісність системи подачі та зливу води в пральну машину та припиняє подачу води у разі виявлення протікання. Захист може бути встановлений на шлангах, на корпусі, або і там, і там (повний захист).

Захист від протікання

Шланги із захистом від протікання оснащені спеціальними датчиками та електромагнітними клапанами на обох кінцях, які перекривають подачу води у разі порушення цілісності шланга. Вони можуть застосовуватись і для відбору, і для зливу води. Варто зазначити, що для більшості пральних машин шланги із захистом від протікання можна придбати окремо, навіть якщо в оригінальному комплекті їх немає.

Захист корпусу пральної машини здійснюється за допомогою датчиків, встановлених на ізольованому від води днищі пристрою. При попаданні на дно води її подача в машину відключається. Наявність захисту від протікання дозволяє уникнути неприємностей на кшталт короткого замикання або потопу в будинку (з усіма його наслідками, на кшталт залитих квартир знизу). Однак машини із захистом від протікання коштують дорожче за звичайні за інших рівних умов.

Захист від перепадів напруги

Захист від перепадів напруги автоматично відключає пральну машинку під час стрибків напруги в мережі. Це захищає електронні схеми пристрою від небезпечних навантажень та продовжує термін служби. При цьому, як правило, програма, що працює на момент відключення, запам’ятовується, і при відновленні живлення прання продовжується з того моменту, на якому припинилося.

Захист від дітей

Захист від дітей дозволяє заблокувати панель керування машиною – таким чином дитина не зможе змінити режим роботи машини, передчасно припинити виконання програми, запустити машину без завантаження і т.п.

16. Додаткові пристрої

Бак для води

Деякі моделі пральних машин обладнані зовнішнім баком для чистої води. Це дозволяє використовувати їх там, де немає водопроводу або є проблеми із підключенням до нього: з бака відбирається вода для прання. Місткість бака, як правило, достатня для виконання будь-якої програми без доливання води.

Ящик для білизни

Наявність вбудованої ємності для білизни. У таку скриньку можна складати білизну, що очікує прання, і вона не буде займати місце в будинку, а по заповненості скриньки можна оцінювати необхідність прання.

Як оцінете статтю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *